تبلیغات
استدیو سالم للتصویر - سومین زنجیره حمایت از کارون
 
خوزستانی ها خواستار پاسخ شفاف هیئت دولت به مطالباتشان شدند.
 
 
 
سومین زنجیره مردمی و خودجوش مردم خوزستان در حمایت از کارون و مخالفت با انتقال کارون امروز در ساحل غربی رودخانه کارون برگزار گردید.
به گزارش بروال در این مراسم که هزاران نفر از مردم سرتاسر خوزستان مجددا و برای بار سوم حضور می یابند بر مطالباتشان  مبنی بر تعطیلی کلیه طرحهای انتقال آب از سرشاخه های کارون  تاکید کردند. در این زنجیره انسانی که به زنجیره سکوت معروف بود شرکت کنندگان با در دست داشتن نوشته هایی  به سه زبان عربی ،فارسی و انگلیسی به ابراز خواسته هایشان پرداختند و از  هیئت دولت ودر راس آنها رئیس جمهور محترم  خواستار رعایت عدالت در برخورد با مشکلات استانها و پاسخ صریح و واضح درباره مسئله کارون شدند.
 
 
 
در این مراسم نمادین آلبوشوکه و سواری از اعضای شورای شهر اهوازشرکت کرده بودند،آلبوشوکه که از اولین لحظات تشکیل زنجیره  در محل حضور داشت به خبرنگار ماگفت:متاسفانه در سالهای گذشته در حق خوزستان نا مهربانیهایی صورت گرفته و این امر باعث شده مشکلات آن دامن کل کشور را بگیرد.مردم خوزستان با وضعیت موجود کارون از آب شرب سالم محرومند و در پایین دست در شهرهای خرمشهر و شادگان و آبادان و کوت عبداله و اهواز ،آب لوله کشی شور و غبر قابل شزب می باشد،علاوه برآن برخی کارشناسان این آب را حتی برای گیاهان نیز مضر میدانند .وی با تاکید بر اینکه منافع خوزستان مستقیما با منافع ملی در ارتباط است از کلیه مسئولین استانی و کشوری خواستار پیگیری کلیه مشکلات زیست محیطی استان شدند.
 
 
 
در این مراسم نمادین مهدی یراحی هنرمند پر آوازه اهوازی نیز شرکت کرده و بر حمایت از تجمع کنندگان تاکید کرد.
سواری عضو دیگر شورای شهر نیز در این زنجیره انسانی شرکت نمود ،وی از تمامی دست اندرکارن خصوصا هیئت دولت و وزارت نیرو خواستار رعایت حقوق حقه مردم خوزستان و جلوگیری از انتقال آبهای استان به نقاط دیگر شد،وی  انتقال آب را در صورتی مجاز دانست که آب جهت شرب و کشاورزی مردم خوزستان تامین باشد.ولی با وضعیت موجود که وضعیت آب برای خوزستان به صورت یک معضل در آمده ،انتقال آب به استانهای مرکزی به هیچ عنوان منطقی نبوده و ضرر مستقیم آن به منافع ملی کشور عزیزمان می رسد.
 
 
 
سومین زنجیره انسانی در حالی برگزار می شود که مسئولین استان ،نمایندگان مجلس ،شورای شهر ،اصناف و نهادهای مردمی از آن حمایت کامل نموده اند.در آخرین اظهار نظر شکر خدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی  از تشکیل چندباره زنجیره انسانی در حمایت از کارون و محیط زیست استانی حمایت کرده است ،چرا که به گفته وی ، هدف مردم ایجاد تنش نیست بلکه هدفشان از این تجمعات حمایت از رودخانه کارون است.
شرکت کنندگان نوشته هایی از سخنان آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان دردست داشتند که گفته بود،احیای خوزستان ،احیای ایران است.
 
تعدادی از شرکت کنندگان با تشکر از حمایتهای استاندار خوزستان و فرمانده  نیروی انتظامی خوزستان خواستار حمایت خوزستانیهای مرکز نشین از کارون شدند.
 
شرکت کنندگان در زنجیره، را اغلب افرادی تشکیل می دادند که به همراه کلیه اعضای خانواده به محل تجمع آمده اند.خوزستانیها از کلیه اقشار در این مراسم شرکت کرده بودند.
 
تجمع روز جمعه 10 آبان، حمایت کنندگان کارون ساعت 16 از ظهر  شروع و تا دقایقی بعد از ساعت 18 ادامه یافت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


تاریخ : جمعه 10 آبان 1392 | 10:58 ب.ظ | نویسنده : سالم للتصویر | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.