تبلیغات
استدیو سالم للتصویر - دومین زنجیره انسانی حمایت از کارون،فرزندان کارون حماسه آفریدند+عکس

 
 
بروال - برای بار دوم و همزمان با عید بزرگ ولایت،عید غدیر خم  مردم خوزستان از تمامی شهرها جمع شدند تا حماسه ای بزرگ و وصف ناشدنی در حمایت ازکارون، شاهرگ حیاتی خوزستان بیافرینند.امروز خوزستانیها فارغ از هرگونه عرق و دیدگاه و جناح و منصب در بلوار ساحلی کارون جمع شدند تا بار دیگر پیام خود را در حمایت از کارون و مخالفت با انتقال آب آن به استانهای مرکزی اعلام نمایند.
 
مردم خوزستان در حالی در این حرکت خودجوش شرکت نمودند که از حمایت کلیه اقشار ، از جمله استاندار خوزستان رئیس سازمان محیط زیست ،نمایندگان مجلس ،اصناف مختلف و... بر خوردار بودند.
در این زنجیره انسانی که متشکل از  هزاران  نفر بود، مردم خوزستان اتحاد و یکپارچگی خود را به تمامی دنیا نشان دادند.شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی  با در دست داشتن پلاکاردهای مختلف پیام مخالفت خود را به مسئولین ذیربط رساندند.
یکی از شرکت کنندگان که به همراه مجموعه ای از جوانان از شهر ایذه در این مراسم شرکت کرده بود از کلیه مسئولین از جمله رئیس جمهور درخواست کرد تا از انتقال آب کارون به استانهای دیگر جلوگیری نماید.چرا که با انتقال آب از خوزستان جز بیابانی باقی نمی ماند.
فالح کشاورزی که از شهر شیبان  در این تجمع شرکت کرده میگوید  سالهاست که اجازه برداشت آب از کارون را به ما نمی دهند ،مسئولین سازمان آب و برق خوزستان این مسئله را بدلیل کم آبی بیش از حد رودخانه  می دانند.به همین دلیل کشاورزی منطقه کاملا از بین رفته و بسیاری از کشاورزان رو به کار در شهرها آورده اند و فقط در فصل زمستان رو به کشت دیم گندم می کنند.
 
 
 
فرید طهماسبی که ساکن منطقه کیانپارس است، به خبرنگار بروال می گوید که تمامی فضای سبز فعلی اطراف کارون روزگاری نه چندان دور جزئی از روخانه کارون بوده است و با برنامه ریزی دقیقی نسبت به پرکردن و ازبین بردن رودخانه اقدام کردند تا کم آبی آن ظاهر نگردد.وی از کلیه مسئولین از جمله استاندار جدید خوزستان در خواست نمود که با توجه به حمایت همه جانبه مردم از وی نسبت به پیگیری و دفاع از حقوق حقه مردم خوزستان اقدام کندو هرجا که احساس نیاز به حضور مجدد مردم کرد ما با تمام جان حاضریم مجددا حمایت خود را از وی اعلام نماییم.
 
 
 
گروهی از خانواده ها که از شهر رامهرمز به این تجمع پیوستند بر حمایت همه جانبه خود از کارون و کلیه آبهای استان تاکید کردند.یکی از این شرکت کننده ها به بروال گفت:بسیاری از زمینهای مرغوب استان که روزگاری سر سبز بوده و از آنها محصولات گوناگون بدست می آمد اکنون خشک و خالی و تبدیل به بیابان شده اند از طرفی با همین آب استانهای مرکزی از جمله اصفهان هر روز سر سبزتر از روز قبل می شوند.
یکی دیگر از شرکت کنندگان که از حویزه در این زنجیره انسانی شرکت کرده با ذکر طرح توسعه اقتصادی مقام معظم رهبری گفت:در صورتیکه این طرح اجرایی گردد خوزستان علاوه بر نفت که کل کشور را تغذیه می کند ،می تواند تحول بزرگی در کشاورزی کشور ایجاد نماید.
همچنین گروهی از کشاورزان استان با در دست داشتن پلاکارد در این زنجیره انسانی شرکت کرده و به بیان مشکلاتشان برای خبرنگاران پرداختند. 
 
 
قابل ذکر اینکه در این تجمع تعدادی از نمایندگان مجلس و شورای شهر اهواز و کارون،فرمانده نیروی انتظامی خوزستان،رئیس اصناف کشاوری استان،فعالان محیط زیست استان و... حضور داشتند.
تجمع مذکور که ساعت 5 بعد از ظهر پنجشنبه شروع شد در کمال آرامش و بدون هیچگونه تشنجی پس از 2 ساعت پایان یافت. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


تاریخ : جمعه 3 آبان 1392 | 12:21 ق.ظ | نویسنده : سالم للتصویر | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.